Wieczory dla par – Miłość i kochanie – neuronowy duet w rytmie tanga

Warsztat psychoedukacyjny dla par z elementami tanga

W Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Tak-czuję ruszamy z nowym cyklem warsztatów dla par, które będą opierały się teorii Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT) i elementach tanga improwizowanego. Nie trzeba umieć tańczyć, żeby przyjść. Celem warsztatów jest przyjrzenie się komunikacji w parze i wzmocnienie więzi, a założenia i kroki tanga pomagają lepiej zrozumieć własne ruchy w  komunikacji i poczuć dostrojenie lub jego brak.

Jeśli więc  chcecie:

  • przyjrzeć się Waszej miłości,
  • zrozumieć emocje i potrzeby swoje i partnera/partnerki,
  • kontrolować negatywne cykle w tańcu pary, które doprowadzają do kłótni,
  • kształtować bezpieczne przywiązanie,
  • spędzić czas w miłej, ciepłej atmosferze z innymi parami,

to zapraszamy:

16.02.2024 r. na warsztat: Miłość i kochanie – neuronowy duet w rytmie tanga.

Godzina – 18.00-20.30

Koszt – 200 zł para

Miejsce: Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Tak-czuję

               Powstańców 64/74

               Ząbki

ZAPISY:
mailowo: kontakt@takczuje.pl
lub FORMULARZ

Prowadząca: Magdalena Jankowska-Makowska – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka, terapeutka par w podejściu EFT

Przez lata badacze uważali, że kiedy ktoś pracuje indywidualnie nad sobą i zaczyna rozumieć, dlaczego zachowuje się w określony sposób, to związek, w którym jest,  polepszy się. Nie przynosiło to pełnego efektu. Terapeuci zdali sobie sprawę, że osoby pozostające w związkach nie są działającymi niezależnie odrębnymi osobami, stanowią zaś część dynamicznej diady, w której działania jednej osoby stymulują i podsycają reakcje drugiej. Okazało się, że żeby zrozumieć parę, trzeba zrozumieć, w jaki sposób jednostki tańczą ze sobą. (Sue Johnson – „Sens miłości”)

Tango jest tańcem który polega na komunikacji pomiędzy partnerami i partnerami a muzyką. Jest tańcem improwizowanym, chociaż poszczególne wzorce ruchu zostały przez lata skodyfikowane przez nauczycieli w celu łatwiejszego nauczenia się.

Istotą tanga jest komunikacja w parze, harmonia ruchu, technika prowadzenia i podążania, improwizacja i interpretacja muzyki. Podobnie z komunikacją w naszych związkach – to co i jak do siebie mówimy, jak na siebie reagujemy to kroki w tańcu, a nasze emocje są do nich muzyką.

Jeśli chcecie przyjrzeć się jak wygląda Wasz taniec komunikacyjny, zapraszamy na cykl warsztatów, na których otrzymacie mapę do:

  • do stabilnych, pełnych miłości związków,
  • modelu bezpiecznego przywiązania, łączenia się, w którym potrafimy zintegrować wszystkie aspekty związku: przywiązanie, opiekę i seksualność,
  • poznania sposobów dostrajania się do siebie i angażowania emocjonalnego,
  • rozbrajania negatywnych cyklów w parze.

Jeśli będzie zainteresowani kolejnymi warsztatami śledźcie naszą stronę.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych